Czy ochrona została podtrzymana?

Dzień dobry Biorę tabletki Drovelis, wczoraj późno (tj. po 11,5h od regularnej godziny przyjmowania 13:00) przypomniałam sobie o wzięciu pierwszej tabletki z blistra. Ostatni stosunek odbyłam 4 dni przed wcześniej. Czy ochrona została podtrzymana? I w jakich godzinach powinnam teraz przyjmować kolejne tabletki? I jeszcze chciałam się zapytać o okienko czasowe, przy wszystkich poprzednich tabletkach jakie przyjmowałam obejmowało 12h, drovelis daje 24h (ulotka z internetu, papierową zdążyłam już wrzucić), czy coś się zmieniło?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji ochrona antykoncepcyjna została zachowana.

To prawda, że producent tabletek Drovelis daje 24-godzinny margines spóźnienia. Oznacza to, że jeśli od planowego czasu przyjęcia tabletki z substancją aktywną upłynie mniej niż 24 godziny, to skuteczność tej formy antykoncepcji nie ulegnie zmniejszeniu.

To w jakich godzinach będzie Pani teraz przyjmowała tabletki nie ma większego znaczenia. Okienko czasowe tabletek Drovelis jest na tyle długie, że nie powinno dojść do obniżenia skuteczności.

Na podobne pytania odpowiadali już nasi eksperci. Poniżej umieszczamy linki, które przekierują do tych pytań:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dziewieciogodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej-kontracept,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyjeciu-pierwszej-tabletki-antykoncepcyjnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.