Czy Octenisept podrażnia uszy?

Jakie skutki może mieć dostanie się Octeniseptu do środka ucha? Wczoraj po długim nienoszeniu kolczyków krwały mi uszy, więc wymyśliłam ze spryskam dziurki Octeniseptem. Niestety przy pryskaniu lewej dziurki frochę dostało mi się do środka ucha. Od tego czasu mam wrażenie ze dzwoni mi w tym uchu.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Octenisept w takiej postaci oraz ilości nie powinien powodować ani podrażnienia ucha, ani problemów w jego obrębie. Prawdopodobnie więc szumy w uchu nie mają związku z użyciem preparatu pod warunkiem, że nie dostało się go do kanału ucha wiele.

Szum uszny może być spowodowany nadmiernym stresem lub używaniem słuchawek, co skutkuje niekiedy upośledzeniem narządu słuchu. Natomiast jeżeli problem ten nie minie, to proszę zwrócić się do laryngologa w celu oceny ewentualnych nieprawidłowości w obrębie ucha. Zachęcam do lektury artykułu, może okazać się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/dzwonienie-szum-w-uszach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.