Jak leczyć ten pisk w uszach?

Dzień dobry kilka tygodni temu gdy byłem na dworze słuchając muzyki na słuchawkach to na drugi dzień miałem uczucie zatkanego ucha kupiłem i używałem kropli oczyszczających woskowine oraz przepisanych kropli przez lekarza POZ które nie pomogły kilka dni po tym w lewym uchu zaczęło piszczeć byłem u lekarza laryngologa który nic nie wykazał

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana symptomy mogą być spowodowane przez wiele czynników i wymagają konsultacji neurologicznej lub laryngologicznej.

Piski i szumy uszne mogą się pojawić między innymi po długotrwałej ekspozycji na hałas (np. głośna impreza, bliski wybuch petardy itp.) W przypadku uszkodzenia słuchu laryngolog powinien zdiagnozować problem. Powinien Pan też ograniczyć słuchanie muzyki w słuchawkach.

Dyskomfort w uszach może również nastąpić po zapaleniu ucha środkowego i przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Należy więc wykluczyć istnienie wyżej wymienionych dolegliwości.

Leczenie pisków zależy od diagnozy, jeżeli okaże się, że nie mają one przyczyny w Pana stanie klinicznym, to można podejrzewać, że są wywołane przez jakieś zaburzenia nerwowe.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy pytali o podobne zagadnienie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szumy-uszne-pieczenie-w-gardle-a-mozliwe-przyczyny

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dokuczaja-mi-te-szumy-uszne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.