Czy odmówienie sobie przyjmowania jedzenia wymaga leczenia?

Witam, mam 22 lata i zmagałam się kiedyś z okaleczaniem (być może depresja ale nigdy tego nie zweryfikowałam u żadnego lekarza) przez 6 lat. Od roku wszystko było w porządku, jednak od paru dni znowu czuję się źle pod względem psychicznym. Zamiast okaleczania zaczęłam odmawiać sobie posiłków,i brak mi chęci do życia.Co prawda, nie jestem zbyt chuda więc moje zdrowie na tym nie ucierpi, aczkolwiek zastanawiam się czy wszystko dalej jest w porządku. Iść do specjalisty? Zawracać sobie tym głowe?

Dzień Dobry Pani,

Jak najbardziej tak!
Proszę nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną (Poradnia Zdrowia Psychicznego albo Poradnia leczenia zaburzeń odżywiania).

Życzę Pani zatroszczenia się o siebie,
irena.mielnik.madej@gmail.com