Czy PCOS może wpływać na brak skuteczności leczenia lekami antydepresyjnymi?

Czy PCOS może wpływać na brak skuteczności leczenia lekami antydepresyjnymi? Właśnie zdiagnozowano u mnie PCOS, a na zaburzenia lękowe leczę się od prawie 3 lat (8 leków z różnych grup, psychoterapia). Wiem, że przyczyny tkwią w psychice, ale może zaburzenia hormonalne sprawiają, że nie widać poprawy po stosowaniu leków. Dolega mi głównie męczliwosc, potliwość, niezależnie od nastroju i sytuacji. Hormony tarczycy, morfologia, glukoza w normie.

Dzień Dobry Pani,

Skupiłabym się przede wszystkim na psychoterapii..., minimalizując aplikację leków.
Jednak decyzja zależy od Pani i lekarza prowadzącego.

Z przesłaniem dla Pani wszystkiego, co Pani potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com