Czy ograniczenie alkoholu obniży poziom triglicerydów?

Witam, byłem ostatnio na badaniach krwii i otrzymałem następujące wyniki Glukoza 86 mg/dL Cholesterol całkowity 181 mg/dL Trójglicerydy 400 mg/dL podwyższony jest stan trójglicerydów, stąd pojawia się moje pytanie czy to czas by przejść na jakąś dietę ? Jestem studentem i fakt jest taki że zdarza mi się wypić dużo alkoholu, czy ograniczenie go w jakimś stopniu pomoże zmniejszyć poziom trójglicerydów ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Dobry wieczór.
spożycie alkoholu może wpływać na poziom trójglicerydów, więc warto ograniczyć ilość spożywanego alkoholu.

Warto przyjrzeć się również diecie. Należy unikać przetworzonych produktów, fast foodów oraz zadbać o urozmaiconą dietę z dużą ilością warzyw i produktów pełnoziarnistych.

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska