Czy operacja może zostać wykonana pomimo miesiączki?

Mam mieć operację przepukliny kresy białej 8.08. a 6.08 mam mieć miesiączkę już raz miałam odwołana przez taką sytuację czy tym razem muszę informować lekarza czy nie jest to przeszkoda bardzo mi zależy a gdy będę miała operację to już będzie 4dzien jej trwania

Niestety, ale operacji, zwłaszcza o dużym zasięgu jak w przypadku przepuklin nie powinno się wykonywać w czasie miesiączkowania. W okresie miesiączkowania mogą wystąpić zaburzenia w krzepnięciu krwi.