Czy 7-8 tygodni po operacji przepukliny kresy białej można podnosić ciężary?

Dzień dobry czy 7-8tygodni po operacji przepukliny kresy białej można podnosić ciężary ok 10- 13 kg w pasie brzusznym jakoś delikatnie bez szarpania

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecałbym przedłużyć ten okres do 10-12 tygodni po operacji, a każdy wzmożony wysiłek wykonywać ostrożnie. Pozdrawiam.