Czy opryszczka może być niebezpieczna dla dziecka podczas karmienia piersią?

witam czy 17 miesięczne dziecko posiada przeciwciała na opryszczke jezeli matka jest posiadaczką tego wirusa i karmi piersią?i czy w wieku 17 mcy opryszczka jest niebezpieczna dla dziecka?

Lek. Tomasz Budlewski

może być, zawsze zakażenie pierwotne może przebiegać gorzej niż wtórne.