Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy opryszczka musi zniknąć całkowicie czy wystarczy przyschnięcie pęcherzyków?

Witam, od wczoraj boli mnie ząb (lekki ból i dyskomfort w ciągu dnia), bez zewnętrznych objawów próchnicy. Obawiam się, że to może być zapalenie miazgi. Jednak dziś pojawiła się duża opryszczka wargowa (lekarz pierwszego kontaktu zapisał mi Heviran na 10 dni). Czy opryszczka musi zniknąć całkowicie czy wystarczy przyschnięcie pęcherzyków, aby udać się do stomatologa? Czy mogę zażywać do tego czasu ibuprofen na ból zęba?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Opryszczka - wredny wirus

Dzień dobry,
opryszczka powinna zniknąć całkowicie. Nie wiem czy może jednak Pani tak długo czekać ponieważ zapalenie miazgi jest bardzo bolesne. Oczywiście może Pani przyjmować leki przeciwbólowe, proszę paietać aby nie przedawkować. W aptekach dostępne są małe okrągłe plasterki na opryszczkę, których może Pani użyć przed wizytą stomatologiczną,

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Witam serdecznie,
Ciężko powiedzieć, czy w pani przypadku faktycznie mamy do czynienia ze stanem zapalnym miazgi, jeśli nie ma widocznej próchnicy. Może to być kwestia zapalenia w okolicy zęba - warto dokładniej nitkować w tej okolicy, często jest to spowodowane zapaleniem dziąsła wywołanym przez zalegające resztki jedzenia.
Co do opryszczki, to należy poczekać aż zniknie.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy