Czy opryszczka musi zniknąć całkowicie czy wystarczy przyschnięcie pęcherzyków?

Witam, od wczoraj boli mnie ząb (lekki ból i dyskomfort w ciągu dnia), bez zewnętrznych objawów próchnicy. Obawiam się, że to może być zapalenie miazgi. Jednak dziś pojawiła się duża opryszczka wargowa (lekarz pierwszego kontaktu zapisał mi Heviran na 10 dni). Czy opryszczka musi zniknąć całkowicie czy wystarczy przyschnięcie pęcherzyków, aby udać się do stomatologa? Czy mogę zażywać do tego czasu ibuprofen na ból zęba?

Dzień dobry,
opryszczka powinna zniknąć całkowicie. Nie wiem czy może jednak Pani tak długo czekać ponieważ zapalenie miazgi jest bardzo bolesne. Oczywiście może Pani przyjmować leki przeciwbólowe, proszę paietać aby nie przedawkować. W aptekach dostępne są małe okrągłe plasterki na opryszczkę, których może Pani użyć przed wizytą stomatologiczną,