Czy opuchlizna jest przez kanał, który jest zainfekowany czy od znieczulenia?

Witam. Mialam czyszczone kanały górnej czwórce. Co prawda dzień za dniem był otwierany ząb i zamykany. Jeden kanał został wypełniony z odnoga, w drugim kanale został włożone lekarstwo ze względu na to ze jest jakiś stan zapalny. Po dwóch dniach mam opuchnięty policzek i ból przy ruszaniu ustami twarzą. Moje pytanie brzmi czy opuchlizna jest przez kanał który jest zainfekowany czy od znieczulenia które nadmienię znieczylilo mi twarz aż do oka?? Pozdrawiam

Dzień dobry,
co prawda znieczulenie może być czasem przyczyną opuchlizny, ale są to bardzo rzadkie przypadki. Następuje to wtedy, gdy bakterie z jamy ustnej dostaną się do głębiej położonych tkanek w trakcie wstrzykiwania znieczulenia. Bardziej prawdopodobne jest, że infekcja w kanale powoduje ostry stan zapalny tkanki okołowierzchołkowej. Proszę koniecznie kontynyować leczenie kanałowe chorego zęba.