Czy osoba chora psychicznie może podjąć psychoterapię?

Czy osoba chora psychicznie moze podjąć psychoterapię? Czy dla osoby chorej na schizofrenie lub chorobe dwubiegunowa wskazana jest psychoterapia. Osoba ta jest leczona farmakologicznie. Czy mozns zrobic cos wiecej aby taka osoba psychicznie czula sie lepiej.

Może się leczyć i korzystać z psychoterapii, ale w formie dostosowanej do tych dolegliwości, nie każdy psychoterapeuta się tym zajmie. Chyba dobre efekty mają terapie/zajęcia grupowe, dobrze byłoby porozglądać się w swoim mieście czy jest jakaś poradnia, gdzie funkcjonuje oddział dzienny dla osób z chorobami psychicznymi.

Dzień Dobry Panu,

Leczenie farmakologiczne, równolegle z psychoterapeutycznym byłoby terapią efektywną/komplementarną.

Serdeczności i powodzenia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam, naturalnie wsparcie psychoterapeutyczne jest wskazane przy leczeniu farmakologicznych wymienionych zaburzeń psychicznych. Optymalna byłaby współpraca psychoterapeuty z psychiatrą, ale to raczej utopia.
Pozdrawiam