Czy osoba z martwicą po operacji trzustki będzie kiedyś zdrowa?

Mój przyjaciel leży już drugi miesiąc w szpitalu na chirurgii ogólnej. Miał operacje trzustki 30%martwicy a teraz ma ropien trzustki. Rozciety po bokach i co drugi dzień go czyszczą i zakładają stędy albo coś podobnego, leje mu się z tych ran śmierdząca wydzielina. Nie ma już siły bardzo schudł boli go. Czy jest to normalne i czy wyjdzie z tego?

Krwotoczno - martwicze zapalenie trzustki jest bardzo poważnym schorzeniem, w dużym odsetku przypadków śmiertelnym. Leczenie jest bardzo długie, a konsekwencje uszkodzenia trzustki zostają na zawsze np. cukrzyca, zab. trawienia, okresowe bóle. Dieta do końca życia.