Czy osoby chorujące na SM mogą stosować kremy z filtrami?

Witam, Czy osoby chorujace na SM moga stosowac kremy z filtrami UVA i UVB na dzien w celu zmniejszenia fotostarzenia? Czy to zmniejsza stezenie witaminy D w ustroju oraz czy moze pogorszyc przebieg choroby? Dziekuje za odpowiedz.

Kremy z filtrami należy stosować nie tylko w celu uniknięcia fotostarzenia, ale przede wszystkim w celu zapobiegania nowotworom skóry. Jeżeli chodzi o witaminę D, to w naszym kraju od września do kwietnia wskazana jest jej suplementacja w dawce 1000 IU/dobę.