Czy padaczka ma wpływ na ciążę?

Pytanie może być śmieszne, ale nie jest to żart i proszę je potraktować poważnie. Poznałem dziewczynę, która choruje na padaczke. Dużo mi mówiła o swojej chorobie i dużo o tym czytałem, ale nurtuje mnie kwestia dotycząca współżycia. Czy z taką kobietą można normalnie współżyć? Czy są jakieś ograniczenia? Np. Seks oralny robiony przez partnerkę? Jak przebiega ewentualnie ciąża u takich kobiet? Jest bezpieczna dla jej zdrowie i zdrowia dziecka?

Zwykle padaczka nie powinna ograniczćc kobiety, pod warunkiem , że jest leczona , prowadzi zdrowy tryb życia. Są bardzo różne postacie padaczki i różne objawy, bardzo szeroki wybór skutecznych leków.
Pozdrawiam