Czy PCOS jest możliwe?

Witam. Miewam nieregularne miesiaczki, raz co 26 dni, innym razem co 36 dni. Miedzy cyklami wystepuja brunatne plamienia. Odczuwam rowniez bol w dole brzucha, raz z prawej raz z lewej strony. NA USG dopochwowym lekarz stwierdzil ze to PCOS. Nie mialam robionych badan hormonalnych. Nie jestem otyla (52kg przy 153cm), nie mam tradziku ani problemu z owlosieniem. Czy to mozliwe abym miala PCOS ?

Jeśli jajniki są w USG przezpochwowym zmienione torbielowato to jest duże prawdopodobieństwo występowania PCOS. Trzeba by jeszcze te schorzenie potwierdzić w badaniach laboratoryjnych, stężeniu hormonów płciowych. O dalszym postępowaniu najlepiej, żeby zadecydował ginekolog prowadzący.