Czy picie alkoholu w białaczce włochatokomórkowej szkodzi?

Dzień dobry, Mój ojciec średnio raz w tygodniu spożywa alkohol - wódkę, ok. 0.5 l. Wydaje mi się, że to mu szkodzi. Jakie skutki ma spożywanie alkoholu podczas białaczki włochatokomórkowej? Dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Spożywanie takiej ilości alkoholu może faktycznie wpłynąć niekorzystnie na zdrowie Taty, szczególnie jeżeli leczy się z powodu białaczki. Wódka, ale też inne alkohole mogą obciążać wątrobę a także wpływać negatywnie na szpik kostny. Proszę porozmawiać z ojcem i spróbować wytłumaczyć, że sobie szkodzi. Jeżeli to nie pomoże, może warto zwrócić na to uwagę lekarza prowadzącego?

Pozdrawiam serdecznie