Czy białaczka u 4-latka może być spowodowana przez niewielkie spożycie alkoholu matki?

Witam! Chcę spytać, czy białaczka, która pojawiła się u zdrowego dotąd dziecka w wieku 4 lat może mieć związek z tym, że mama w ciąży i podczas karmienia piła czasem szklankę piwa czy lampkę wina?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Spożywanie alkoholu w ciąży z  wpływa niekorzystnie na płód, ale na pewno nie jest przyczyną białaczki. Nie ma sensu szukać w sobie czy gdzieś indziej winy. U dzieci szanse na wyleczenie z białaczki są naprawdę duże, życzę dużo siły,

Pozdrawiam serdecznie.