Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie alkoholu w ciąży przez 33-latkę

Jestem w 21 tyg,ciąży.mam 33lata, niestety jestem uzależniona od alkoholu( obecnie na terapii). Nie piłam od początku 3 tyg.(od zapłodn.) do końca 8tyg.Niestety potem co tydzień ok.4 piwa (naraz) do 19 tyg..Biorę witaminy, zdrowo odżywiam się od zawsze, nie palę, nie biorę leków,kawa 1 raz dziennie.Syn 12l.zdrowy. Brak wad wrodz. w rodzinie. Czy moje dziecko ma szanse urodzić się zdrowe ?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam, ma szanse urodzić się zdrowe :).
Ważne, że jest pani na terapii. Ważne również, żeby na terapii nie zajmować się samym piciem alkoholu, ale żeby zrozumieć przyczynę swojego napięcia, czy głodu, czy potrzeby destrukcji, potrzebę nieczucia itp.

Pozdrawiam,
życzę wszystkie dobrego
Michał Świeboda

0

Tak naprawdę nie można na 100% przewidzieć jaki będzie stan zdrowia Pani dziecka. Niestety spożywanie alkoholu może spowodować Alkoholowy Zespół Płodowy (Fetal Alcohol Syndrome - FAS) - który wiąże się z występowaniem nieprawidłowości w zakresie rozwoju fizycznego, umysłowego i prowadzi do zaburzeń zachowania dziecka. Są one efektem narażenia płodu na działanie alkoholu. Tak jak napisałam - może spowodować, nie jest naukowo udowodnione, że zawsze spowoduje. Najważniejsze, żeby teraz do końca ciąży nie spożywała Pani alkoholu i regularnie spotykała się z terapeutą aż do zakończenia terapii, nie do momentu rozwiązania.Życzę powodzenia i wytrwałości w abstynencji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy