Czy pierwsza tabletka została pominięta?

Witam serdecznie. Ginekolog zleciła mi wzięcie pierwszej tabletki w pierwszy dzień miesiączki. Wczoraj rano miałam na bieliźnie z jedną może dwie kropelki krwi. Uznałam to jako skutek uboczny zbyt pikantnego stosunku dzień wcześniej (oczywiście z zabezpieczeniem). Tym bardziej że od rana się to nie powtórzyło i nie bolał mnie brzuch. Natomiast dziś rano dostałam obfitego krwawienia, bólów brzucha i wzięłam tabletkę. Czy wobec tego wzięłam tabletkę za późno? Jeśli tak to od kiedy nie będę musiała stosować drugiego zabezpieczenia? Jeśli jednak wzięłam tabletkę prawidłowo to czy godzina 10:30 to dobra pora na branie tabletek i czy chroni mnie od samego początku? Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że nie napisałam tego zbyt chaotycznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli są wątpliwości czy pierwsza tabletka została przyjęta w pierwszym dniu cyklu należy przez pierwszych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.
Godzina, którą Pani wybrała na przyjmowanie tabletek jest dobra. Ma być ona wygodna dla Pani.
Pozdrawiam