Czy pierwsze noce po operacji usunięcia żylaków powinno się nosić pończochy uciskowe?

Witam czy pierwsze noce po operacji usuniecia zylakow powinno sie nosic ponczochy uciskowe??

Tak, kompresjoterapia jest konieczna po operacjach żylaków kończyn dolnych.
Jest zalecana nie tylko w okresie pooperacyjnym ale też jako profilaktyka. Zamiast pończoch można też stosować bandaże kompresyjne.