Czy pilnie muszę udać się do lekarza z tymi dolegliwościami?

Witam mam problem i nie do końca wiem co z nim zrobić. Używałam krążków pola ring od 7 tygodnia po porodzie bez przerwy na miesiączkę tak zalecił lekarz. Po 4 miesiącach zrobiłam tygodniową przerwę aby dostać miesiączkę. Po 7 dniach założyłam nowy system polaring i po 2 dniach dostałam bardzo silnego bólu w klatce piersiowej natychmiast usunęłam krążek i 3 dni od wyciągnięcia krążka objawy bólowe ustąpiły ale za to mocno krwawie jak miesiączka tylko obfita. Czy powinnam szybko udać się do lekarza? Zaznaczę że dość długo czekam na wizytę do ginekologa.Nie mam żadnych innych dodatkowych niepokojących objawów oprócz obfitego krwawienia.
KOBIETA, 30 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej obfite krwawienie, którego Pani doświadcza ma związek z nagłym odstawieniem krążka antykoncepcyjnego. Mogło to doprowadzić do rozregulowania hormonów.

Jeśli jednak krwawienie będzie się przedłużało, to konieczna będzie wizyta u ginekologa. Utrata zbyt dużej ilości krwi może być niebezpieczna, dlatego najlepiej skonsultować się z ginekologiem w tej sprawie i stosować się do jego zaleceń.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nasilone-krwawienia-po-odstawieniu-krazka-hormonalnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-powinnam-je-traktowac-jako-krwawienie-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-obfite-krwawienie-po-odstawieniu-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.