Czy plamienia przed okresem są objawem ciąży?

Dzień Dobry.
Od czterech miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Y***. Zrobiłam miesiąc przerwy. Ostatnią miesiączkę miałam 7 stycznia. W ostatnim tygodniu współżyłam z moim partnerem bez zabezpieczenia, Było to jakieś 6-7 dni temu. Dziś dostałam brązowe plamienia. A do miesiączki jeszcze 10-12 dni. Zaniepokoiłam się, czy mogę być w ciąży? Czy może to być objaw ciąży?
Czekam na odpowiedź! Dziękuję.

Witam serdecznie,

Trudno określić czy plamienie ma związek z ciążą. Może to być plamienie implantacyjne. Pojawia się ono zazwyczaj pomiędzy 5 a 10 dniem od zapłodnienia.
Po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. Należy koniecznie wykluczyć ciążę przed powrotem do przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.
Wcześniej może Pani wykonać oznaczanie beta-hCG z krwi. Wynik badania jest wiarygodny po około 7-10 dniach od zapłodnienia.

Pozdrawiam