Czy płodność kobiety maleje po stosowaniu wkładki domacicznej?

Miałam założone dwie spiralki mirena, jedna po drugiej, czyli przez okres 10 lat. W końcu nie miałam miesiączek. Moje pytanie brzmi: jeżeli w życiu każdej kobiety organizm wytwarza około 400 jajeczek, czy to oznacza, że jeżeli przez okres 10 lat nie miałam jajeczkowania, ponieważ nie było okresu, to po wyjęciu spirali następuje nadrobienie do ilości 400 jajeczek i jest częściej, czyli kilka razy w czasie jednego cyklu? Czy bezpowrotnie okres ze spiralą powoduje, że jajeczkowań jest mniej i czy wówczas organizm kobiety już ich nie wytwarza przy każdym cyklu i jest to związane z wiekiem kobiety?

Witam serdecznie!
Przedstawiony problem jest bardzo złożony. Podane przez Panią statystyki są jak najbardziej słuszne. Dotyczą one jednak kobiet zdrowych, nie zachodzących w ciążę i nie stosujących hormonalnych metod antykoncepcji. Panie decydujące się na antykoncepcję hormonalną hamują owulację, przez co w ciągu ich życia dochodzi do uwolnienia odpowiednio mniejszej liczby jajeczek. W tym miejscu należy jednak zauważyć, iż w pierwszym miesiącu od odstawienia antykoncepcji dochodzi do uwolnienia zwiększonej liczby jajeczek (stąd często obserwowane ciąże mnogie u Pań zachodzących w ciążę po ostawieniu antykoncepcji). W Pani przypadku na pewno nie oznacza to, że w najbliższym czasie uwolnionych zostanie kilknaście-kilkadziesiąt jajeczek. Na koniec chciałabym jeszcze uściślić, iż do owulacji dochodzi jedynie raz w miesiącu - zwiększona może być jedynie liczba jednorazowo uwolnionych jajeczek.
Pozdrawiam