Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pływanie żabką po operacji endoprotezy biodra jest zabronione przez całe życie?

czy plywanie zabka po operacji endopr biodra jest zabronione przez cale zycie?
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podczas pływania żabką nie wskazane jest wykonywanie gwałtownych ruchów wyprostnych. Należy mieć jednak nad tym kontrolę. Ogólnie mówiąc, samo pływanie nie jest jednak przeciwwskazane.

0

Nie - ten stylpływackinie jest zabroniony po endoprotezoplastyce stawu iodrowego
Zalecałbym nie wykonywanie gwałtownych ruchów, spokojnepływanie
i nie wczesniej niz 3 miesiace po endoprotezopalstyce

0

Szanowana Pani, odpowiedź na to pytanie zależy od szergu czynników. Należą do nich : wiek pacjenta, jego aktywność życiowa, rodzaj załozonej endoprotezy - co z kolei jest zwiążane z przyczyną kwalifikacji do tego typu zabiegu, efektu przeprowadzonej operacji, efektu prowadzonej rehabilitacji po zabiegu i.tp. Odpowiedź może być różna u różnych pacjentów. Osobą, która może udzielić odpowiedzi najbliższej prawdy jest chirug, który przeprowadzał operację. Sugeruję rozmowę z operatorem. Można przyjąć za pewnik to co napisał Kolega powyżej, że aktywność tego typu nie powinna być podejmowana wcześniej niż w 3 miesiące po zabiegu. Jeszcze raz jednak podkreślam, że każdy przypadek wymaga indywidualnego spojrzenia. Pozdrawiam.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy