Czy po odbyciu stosunku w czasie owulacji tabletka dzień po jest dobrym rozwiązaniem?

Witam serdecznie, kilka dni temu odbyla się impreza, pozniej byly wymioty jednakze po nich z 3godzinnym opoznieniem wzięłam tabletke antykoncepcyjną(brane są regularnie od 3miesiecy co najwyzej czasem z kilkugodzinnym opoznieniem), odbylam stosunek przerywany z partnerem bez prezerwatywy tego wieczoru, po czym okazało się ze byl to dzień mojej owulacji. Moje pytanie:ciaza szansa? Czy tabletka "po" jest dobrym pomyslem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli są to tabletki dwuskładnikowe to 3 godzinne opóźnienie zapewnia ciągłość antykoncepcji,nie potrzebna tabletka "po".
Pozdrawiam