Czy po odstawieniu Asentry występuje zespół odstawienny?

Dzień dobry, Jestem kobietą, mam 21 lat. Czy po odstawieniu asentry po braniu jej 2 tygodnie, przez pierwsze 5 dni 25 mg, potem przez 9 dni 50 mg może wystąpić zespół odstawienny? W jaki sposób należałoby po tym czasie odstawić lek? Lekarz psychiatra przepisał mi ten lek ale czuje się po nim fatalnie, ciagle wymiotuje i mam zawroty głowy, myśli samobójcze nasiliły się. Nie mam możliwości aktualnie wizyty u psychiatry a czuje że dłużej nie dam rady, proszę o pomoc.

Nie ma objawów odstawiennych. Proszę jednak skontaktować się z lekarzem psychiatrą (jeśli nie z tym, który prowadzi Pani leczenie to z pierwszym dostępnym) i nie przerywać samodzielnie terapii. Może Pani jedynie rozważyć ponowną redukcję dawki.