Zespół odstawienny wenlafaksyny

Mam od lutego zespół odstawienny wenlafaksyny zszedłem ze 150 mg do0 nagle przechodząc na escitalopram 10 mg od tego czasu mam rażenia prądem w głowie oczach,twarzy,kończynach,przez 3 miesiące po odstawieniu tachykardie i nadciśnienie słabo pomagała na to karbamazepina 2 x50mg retard trochę lepiej działała z diazepamem ale nie biorę diazepamu żeby się nie uzależnic. Dolegliwości do tej pory są silne więc nie wiem co robic bo nie mogę normalnie życ.Wele odstawiłem bo 150mg dawało tachykardie.

Aleksander Ropielewski

Proponuję kontakt z psychiatrą, który doradzi jak w najbezpieczniejszy i najmniej dotkliwy sposób osiągnąć odpowiedni efekt leczniczy bez efektó odstawiennych.

Najważniejsza kwestia w Pana sprawie - to konsultacja lekarska. Mam nadzieję, że leki wyżej podane używa Pan pod ścisłą kontrolą lekarza. Opisane objawy wskazują na typowy zespół odstawienny, uważam również, że dobrze byłoby systematycznie korzystać z pomocy terapeuty.