Objawy odstawienne po leku Faxolet

Od 2 lat leczona byłam na nerwice lekową Faxoletem 140 i propranolem (ze wzgledu na trzesace sie rece), od miesiaca z lekarzem zdecydowalismy na zakonczenie terapii i lekarz zmniejszyl dawke na 70mg aby zapobiec skutkom naglego odstawienia leku. Po ostatniej tabletce pojawly sie tyowe objawy odstawienne mdlosc, wstret do jedzenia, drzenie ciala....dzwonilam do lekarzanie moze uwierzyc mowi że nie powinno tak byc. Chce wprowadzic znowu faxolet, jakie jest Państwa zdanie? czekac na koniec objawow?

Witam Panią,

Objawy odstawienne przy nagłym przerwaniu przyjmowania wenalfaksyny w dawce 75mg/dobę wydają siębardzo prawdopodobne. Warto powrócić do stosowanego leczenia ale przez miesiac lub dwa przyjmować nadal 37,5 mg wenlafaksyny. W następnym etapie przez miesiąc 37,5 mg wenlafaksyny co drugi dzień. To powinno jeszcze bardziej pomóc zniwelować objawy odstawienne leku.

Pozdrawiam!