Czy po odstawieniu tabletek mogło dojść do zapłodnienia - co mam robić?

Witam, mam na imię Paulina, mam 23 lata. Jestem w stałym związku. Miesiąc temu, dokładnie 12 stycznia, wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Przedtem brałam H******, ale po po nim bardzo bolał mnie brzuch i lekarz zmienił mi na inne. Również mam problemy z jednym jajnikiem. 13 stycznia dostałam okresu. Okres miałam 5 dni, bardzo obfity. Okres miałam regularnie co 21 dni. Teraz mi się spóźnia 2 dni. 7 lutego miałam stosunek i narzeczony nie zdążył i nasienia trochę zostało w pochwie. Nie wiem kiedy mam dni płodnie a kiedy nie. Czy jestem w ciąży? Co mam robić? Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
działanie tabletek antykoncepcyjnych kończy się w momencie ich przyjmowania. Z Twojego opisu wywnioskowałam, że od miesiąca nie przyjmujesz tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli w tym czasie współżyłaś bez dodatkowego zabezpieczenia to istnieje prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia. W celu sprawdzenia polecam wykonanie domowego testu ciążowego oraz badanie poziomu betaHCG w surowicy krwi.

Pozdrawiam serdecznie!