Czy po operacji nacięcia torbieli włosowej można normalnie funkcjonować?

Witam. Miałam zabieg nacięcia torbieli wlosowej. Ale ona ciągle nawraca. I jak smaruje maścią ihtiolową to pęka przy czym boli do momentu aż ropa nie spłynie. Lekarz ciągle odbiega z terminem na operację usuniecia całkowitego. Ale im bliżej to się bardziej boję czy po operacji można normalnie funkcjonować? Siedzieć itp? Czy bardzo boli ta otwarta rana?

Dokładne i szczegółowe informacje na pewno przekaże lekarz, warto z nim o tym porozmawiać. To rozwieje wątpliwości i obniży lęk. A jak wiadomo lęk nie pomaga w ani z w przygotowaniu się do zabiegu czy rekonwalescencji. Zachęcam zatem najpierw do poradzenia sobie z obawami poprzez dopytanie, a także poszukanie wsparcia u bliskich lub osób, które podobny zabieg mają za sobą. Dobre nastawienie i spokój pomogą w przetrwaniu okresu po operacji i podniosą jego komfort, a jak wiadomo obniżenie poziomu stresu także przyspiesza proces zdrowienia.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do mówienia i dzielenia się swoimi wątpliwościami, obawami z najbliższymi.
Bo mówienie o swoim przeżywaniu likwiduje stres i pomaga w "oswojeniu" się z wyzwaniem, tak więc proszę zadbać o wsparcie dla siebie ze strony bliskich.

Dodatkowo sugeruję, żeby Pani otwarcie i szczerze porozmawiała z lekarzem i poprosiła, żeby lekarz prowadzący udzielił Pani wyczerpujących odpowiedzi na Pani wątpliwości.

Życzę Pani zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej