Czy po pominięciu tabletki z pierwszego rzędu po kilku dniach mogą pojawić się krwawienia?

Czy po pominięciu tabletki z pierwszego rzędu po kilku dniach mogą pojawić się krawienia? Takie dośc obfite jak przy miesiączce lub przy odstawieniu. Bo u mnie takie się pojawiły. Czy powinnam się niepokoić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią krwawienie najprawdopodobniej nie ma związku z pominiętą tabletką. Warto jednak pamiętać, że takie krwawienia/plamienia są dość częstym objawem ubocznym antykoncepcji hormonalnej. Gdyby się jednak powtórzyły, koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.