Dlaczego pojawiło się takie obfite krwawienie?

Witam, od 5 lat stosuje antykoncepcję hormonalna . Nigdy nie było większych problemów. Od czasu do czasu zdążało się nie zrobić przerwy,ale po za sporadycznymi plamieniami nic się nie działo. W zeszłym miesiącu przesunęłam krwawienie nie robiąc przerwy pojawiło się delikatne plamienie. Które po 4 dniach zniknęło. Jestem w połowie blistra i dostałam bardzo silnego krwawienia, bardziej obfitego i bolesnego niż przy krwawieniu z odstawienia. Do tego kolor krwawienia jest bardzo silnie krwisto czerwony . Zastanawiam się co może być tego przyczyną? Żadna tabletka nie została pominięta ,żadne przeziębienie czy antybiotyki też nie miało miejsca w zasadzie nic nie mogło zaburzyć działania tabletek . Przyjmuje również Asertin 200mg i ketral 25mg ale już od dłuższego czasu i nic takiego nie miało miejsca. Martwi mnie nie tylko samo to krwawienie ,ale też jego kolor i obfitość. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Niestety trudno jednoznacznie stwierdzić co mogło spowodować takie obfite krwawienie. Przyczyny mogą być różne. Stres, przemęczenie, a nawet palenie papierosów może sprzyjać wahaniom hormonalnym i zaburzać pracę organizmu.

Być może wpływ na pojawienie się krwawienia miało nieprzerwane stosowanie przez Panią pigułek. Tego typu zmiany w stosowaniu antykoncepcji warto konsultować ze swoim lekarzem. Jeżeli sytuacja się powtórzy, najlepiej udać się na wizytę do ginekologa, który wykona odpowiednie badania i być może na ich podstawie będzie w stanie określić przyczynę problemu i wdrożyć ewentualne leczenie, lub podjąć decyzję o zmianie tabletek.

Pomocne w określeniu przyczyny problemu mogą okazać się również odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/intensywne-krwawienie-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych

Warto także zapoznać się z artykułem dostępnym na naszym portalu na temat ewentualnych przerw w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych:

https://portal.abczdrowie.pl/przerwy-w-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.