Czy po septoplastyce można wykonać tatuaż?

Mam zaplanowaną operację krzywej przegrody nosowej. Chciałbym również zrobić tatuaż (na ręce), a jako że jestem sportowcem chciałbym załatwić obie sprawy podczas jednej przerwy od treningów. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby kilka dni po takiej operacji zrobić sobie tatuaż? Obie sprawy wydają się być niezależne od siebie. A może lepiej zrobić tatuaż np. tydzień przed operacją?

Dzień dobry,

Opisany przez Pana przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź dermatologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pana zmianę i postawić odpowiednią diagnozę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl

Holistyczna opieka w zakresie medycyny estetycznej, dermatologii, trychologii to odpowiedź na oczekiwania pacjentów.

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje lekarskie oraz profesjonalne zabiegi estetyczne i kosmetyczne.