Co oznacza ten guzek pod skórą?

Dzień dobry Od kilku miesięcy na plecach mam guzka podskórnego. Jest on dość twardy, niewielki, różowy, pod prawą łopatką. Czasem swędzi i szczypie. Nic się z niego nie wydziela. Co to może być? Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry, Zalecam, aby skonsultowała się Pani z lekarzem, aby zbadał Pani zmiany. Bez przeprowadzonego wcześniej badania nie jest możliwa odpowiednia diagnoza oraz wdrożenie leczenia. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz www.lenartowiczclinic.pl

Holistyczna opieka w zakresie medycyny estetycznej, dermatologii, trychologii to odpowiedź na oczekiwania pacjentów.

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. W przypadku opisanego problemu powinna Pani udać się do dermatologa. Bez szczegółowego badania tej zmiany nie można bowiem określić, jaki dokładnie ma ona charakter. Podskórne guzki pojawiają się z różnych przyczyn.

Czasami może być to tzw. czyrak, czyli zapalenie mieszka włosowego o ropnym charakterze, za które zazwyczaj są odpowiedzialne bakterie gronkowca. Taka zmiana często pojawia się na plecach. Przypomina bolący, czerwony guzek wypełniony ropą. Czasami mogą jej towarzyszyć również inne dolegliwości, w tym podwyższona temperatura, osłabienie oraz nabrzmiałe węzły chłonne. W leczeniu takich zmian często stosowane są antybiotyki oraz preparaty miejscowe. Proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza, który będzie mógł dokładnie obejrzeć zmianę, określić jej przyczynę i w razie potrzeby skierować Panią na bardziej szczegółowe badania.

Do czasu wizyty u lekarza proszę zachować ostrożność. Trzeba uważać, aby nie podrażniać tej zmiany i nie leczyć jej na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym znajdzie Pani więcej informacji nie tylko na temat czyraków, ale też innych zmian skórnych:

https://portal.abczdrowie.pl/czyraki

Poniżej podobne pytania, które zadali już nasi użytkownicy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-guzek-na-plecach

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/guzek-na-plecach-u-27-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.