Co znaczą te czeewono‐fioletowe kropki na ciele?

Witam na ciele wyskoczyło mi dużo czerwono fioletowych kropek. Dodam do tego ze przewróciłam się ostatnio i bardzo się potłukłam, nie zdążyłam jechać do lekarza bo jest weekend. Kropki czerwone mam pod oczami i nie wiem czy mam się czym martwić bo wyglada to okropnie

Dzień dobry,

Zalecam, aby skonsultowała się Pani z lekarzem, aby zbadał Pani zmiany. Bez przeprowadzonego wcześniej badania nie jest możliwa odpowiednia diagnoza oraz wdrożenie leczenia.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty. Serdecznie zapraszamy na konsultacje lekarskie oraz profesjonalne zabiegi estetyczne i kosmetyczne.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety na podstawie przesłanego przez Panią opisu ciężko jednoznacznie stwierdzić, co może być przyczyną Pani dolegliwości tym bardziej, że nie jest jasne czy zmiany, o których Pani wspomina pojawiły się na całym ciele, czy tylko pod oczami?

Zalecamy wizytę u dermatologa, który o obejrzeniu skórnych zmian, będzie mógł zlecić ewentualne leczenie. Oczywiście jest możliwe, że powstały na skutek wypadku, o którym Pani mówi, wówczas mogą być to tzw. wybroczyny. Jedną z przyczyn ich powstawania jest właśnie uraz mechaniczny. Bardzo często pojawiają się okolicach oczu, jednak ustępują samoistnie po kilku dniach. Warto dodać, że wybroczyny nie bledną pod wpływem nacisku. Więcej na ich temat można przeczytać na naszej stronie: https://portal.abczdrowie.pl/wybroczyny-charakterystyka-przyczyny-objawy-leczenie. Niemniej jednak dla postawienia odpowiedniej diagnozy konieczna jest konsultacja lekarska.

Warto również sprawdzić, co na ten temat mają do powiedzenia nasi specjaliści:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-tymi-wybroczynami-na-skorze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-czerwone-plamki-na-skorze-ktore-po-nacisnieciu-bledna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.