Czy ten pieprzyk w okolicach intymnych jest niepokojący?

Mam pieprzyka koło okolic intymnych na nodze wydaję mi się że urósł i jak by miał odpaść czy to jest poważne

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje lekarskie oraz profesjonalne zabiegi estetyczne i kosmetyczne.

www.lenartowiczclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Bez dokładnej obserwacji tej zmiany nie można stwierdzić, jaki dokładnie ma charakter i co takiego mogło ją spowodować. W pierwszej kolejności warto udać się do specjalisty dermatologii. Lekarz będzie mógł dokładnie zbadać to znamię i w razie konieczności zlecić Pani wykonanie bardziej szczegółowej diagnostyki. Być może konieczne będzie zbadanie jej dermatoskopem. Jest to specjalistyczny przyrząd, dzięki któremu można obejrzeć podejrzaną zmianę w znacznym powiększeniu. Takie badanie jest bezinwazyjne, a jednocześnie pozwala na szczegółową obserwację różnych zmian na skórze.

Z pytania wynika, że ma Pani wrażenie, iż zmiana w ostatnim czasie powiększyła się, dlatego tym bardziej proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Każda niepokojąca zmiana rozmiaru, jak również kształtu czy koloru pieprzyka jest sygnałem, aby skonsultować się z lekarzem. Do czasu wizyty u specjalisty, proszę na własną rękę nie stosować żadnych środków bez rozpoznania problemu. Na przyszłość warto pamiętać o regularnym badaniu pieprzyków - szczególnie po okresie wakacyjnym, kiedy skóra narażona jest w większym stopniu na działanie promieni słonecznych.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat pieprzyków dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/pieprzyki-na-skorze

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów serwisu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieprzyk-w-okolicach-intymnych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieprzyk-w-okolicach-intymnych-a-czerniak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.