Dlaczego mam żółte pięty?

Witam, Po usuwaniu naskórka ścinakiem mam brzydkie pięty. Są one albo koloru żółtego albo białego. Co można z tym zrobić?

Dzień dobry :) Proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa. On z pewnością ustali odpowiednie leczenie skóry i postawi diagnozę. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl

Holistyczna opieka w zakresie medycyny estetycznej, dermatologii, trychologii to odpowiedź na oczekiwania pacjentów.

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje lekarskie oraz profesjonalne zabiegi estetyczne i kosmetyczne.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w sytuacji gdy po usuwaniu zrogowaciałego naskórka pięty przybierają żółtą lub białą barwę, warto pomyśleć o zmodyfikowaniu etapów pielęgnacji. Prawdopodobnie Pani pięty są mocno przesuszone i wymagają odpowiedniego nawilżenia. Z tego też względu, należałoby zachować etap złuszczania czy usuwania martwego naskórka. Warto skorzystać z maseczek złuszczających do stóp, które są jedną z najbardziej skutecznych form wygładzania skóry tej okolicy. Jeśli natomiast woli Pani mechaniczne sposoby, to może warto zastanowić się nad zakupem specjalnego pilnika do stóp, który będzie warstwowo usuwał naskórek. Po tym etapie trzeba zastosować dużą dawkę nawilżenia. Na rynku obecnych jest wiele produktów, które pomogą osiągnąć docelowy efekt, czyli miękkie i gładkie pięty. Składnikiem, na którego zawartość w kremach czy maskach koniecznie trzeba zwrócić uwagę jest mocznik. Jego zawartości są różne i wahają się od kilku do nawet 50%. Jest to substancja, która ma silne działanie nawilżające i zmiękczające. Jeśli natomiast stan skóry pięt po tych zabiegach się nie poprawi, to warto podjąć kontakt z podologiem lub dermatologiem. Specjaliści są w stanie dokonać fachowej oceny i dobrać zabiegi czy preparaty, które na pewno poprawią stan Pani pięt. Niemniej jednak warto spróbować na początek poradzić sobie z tym problemem wyżej wymienionymi sposobami. Serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pielegnacja-stop

https://uroda.abczdrowie.pl/pielegnacja-stop-jak-robic-to-prawidlowo

https://uroda.abczdrowie.pl/rogowacenie-skory

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-stop

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.