Czy takimi zabiegami można usunąć te rozstępy?

Witam. Mam 35 lat i stare rozstępy na plecach oraz na pośladkach, spowodowane szybkim wzrostem w okresie dorastania. Czy zabiegami laserem CO2 moża je usunąć? Ile zwykle serii takich zabiegów się stosuje?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Redukcja rozstępów na pewno wymaga dużo cierpliwości, ponieważ pozbycie się ich jest dość trudne. Przed podjęciem decyzji o sposobie ich usunięcia, warto zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej. Podczas konsultacji dowie się Pan o ewentualnych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu oraz wszystkich niezbędnych zaleceniach.

Jedną z metod usuwania rozstępów jest wspomniany przez Pana laser CO2, który pobudza nawet głębokie warstwy naskórka, a poprzez działanie na skórę pobudza ją do produkcji nowego kolagenu. Przez kilka godzin po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort, natomiast okres rekonwalescencji może trwać nawet tydzień. Zalecane jest również stosowanie kremów, które przyspieszą proces regeneracji skóry. Ilość zabiegów zależy m.in. od stopnia zaawansowania i głębokości rozstępów.

Więcej na temat możliwych sposobów usuwania rozstępów znajdzie Pan na naszej stronie: https://uroda.abczdrowie.pl/czy-zabiegi-chirurgii-plastycznej-redukuja-rozstepy

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zabieg-usuniecia-bialych-rozstepow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-pozbyc-sie-rozstepow-u-mezczyzny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.