Jak leczyć te rozległe rozstępy?

Dzień dobry. Mam 20 lat natomiast skórę na nogach (całe pośladki, całe biodra, uda, łydki)porytą dosłownie siatką rozstępów. Moja waga się nie waha, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam, zażywam cynk a mimo to cały czas powstają nowe rozstępy. Zaczęłam ostatnio masaże bańką chińską i zauważyłam kolejne spękania. Czy to możliwe że masaże tylko dodatkowo rozciągnęły skórę? Jaka może być przyczyna aż takiej skłonności do rozstępów (moja siostra oraz mama nie miały nigdy takich problemów)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rozstępy, czyli zmiany skórne mogą pojawić się z wielu różnych przyczyn. Aby ustalić ich pochodzenie warto udać się na konsultację dermatologiczną lub lekarza medycyny estetycznej. Bardzo często są one wynikiem nagłego przybrania na wadze lub jej utraty. Na pojawienie się tych zmian są narażone m.in. kobiety, które zdecydowały się na bardzo restrykcyjne diety odchudzające, w wyniku których doszło do szybkiego spadku masy ciała. Przyczyną rozstępów może być nie tylko nieodpowiednia dieta, ale również zaburzenia hormonalne.

W pozbyciu się rozstępów pomocne mogą okazać się domowe sposoby, jak masaże, uprawianie sportu, jak również wprowadzenie modyfikacji do swojego codziennego menu o produkty bogate m.in. w cynk. Warto także sięgać po kosmetyki na likwidację rozstępów dostępne w drogeriach i aptekach. Niestety walka z rozstępami wymaga cierpliwości i czasu. Pierwsze efekty stosowanych zabiegów mogą być bowiem widoczne dopiero po kilku miesiącach regularnego stosowania. Jeżeli jednak domowe sposoby nie przyniosą efektów konieczna może być wizyta u specjalisty i zabiegi laserowe.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi na naszym portalu, z których dowie się Pani więcej na temat rozstępów oraz ich potencjalnych przyczyn:

https://uroda.abczdrowie.pl/rozstepy

Warto również przeczytać, jak na pytania dotyczące podobnej tematyki odpowiadają specjaliści abczdrowie.pl:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-rozstepy-u-bardzo-mlodej-osoby

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-masaz-bankami-chinskimi-moze-powodowac-powstawanie-rozstepow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-stosowac-na-rozstepy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.