Jak radzić sobie z pojawianiem się rozstępów?

Dzień dobry, mam problem z szybko pojawiającymi się rozstępami. W 2 lata przytyłem 18kg i wskaźnikowo mam lekką nadwagę (która się kurczy, nie rośnie - ze względu na inny tryb żywieniowy i ruchowy), jednak wciąż w bardzo szybkim tempie powstają nowe rozstępy. Sama obecność dotychczasowych mi nie przeszkadza, natomiast bardzo chciałbym aby przestały powstawać nowe. Wydaje mi się, że przy braku rozrostu tkanki tłuszczowej albo mięśniowej skóra nie powinna się tak rozciągać. Czy są jakieś sprawdzone metody, maści lub coś czym mógłbym wspomóc moją skórę?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, problem rozstępów dotyczy wielu z nas, z pewnością dla niektórych stanowi defekt wizualny, jednak możemy spróbować zapobiec pojawianiu się nowych rozstępów.

Pierwszym krokiem, który już Pan podjął, jest wprowadzenie diety, która zapobiegnie zwiększaniu masy ciała, w efekcie czego powstawały ,,pęknięcia’’ na skórze. Pomóc może spożywanie produktów bogatych w kolagen, dzięki czemu pomożemy skórze zachować elastyczność włókien kolagenowych. Ważne jest także, aby spożywać odpowiednie ilości wody. Kolejnym krokiem do utrzymania skóry bez rozstępów jest uprawianie sportu, jednak nie może być to sport skierowany na rozrost masy mięśniowej (jej szybki wzrost może przyczyniać się do wystąpienia rozstępów). W walce z pojawianiem się rozstępów pomoże także wykonywanie masaży przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego środków, które poprawią elastyczność skóry - można to robić przy użyciu preparatów stworzonych specjalnie dla kobiet w ciąży, które są najbardziej narażone na występowanie rozstępów.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/rozstepy-i-cellulit

https://portal.abczdrowie.pl/rozstepy-na-plecach-wyglad-przyczyny-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/laserowe-usuwanie-rozstepow-po-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.