Czy po tabletkach antykoncepcyjnych mogą wyrosnąć włosy na piersiach?

Witam. W styczniu lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne D****. Po pierwszej serii przestałam je brać, ponieważ żle się czułam. Od maja znowu zażywam ten lek, ale chyba znowu go będę musiała odstawić z powodu tego, że znowu źle się czuję. Moje pytanie jest takie: czy lek D**** mógł spowodować, że na piersiach wyrosły mi włoski? Czy te włoski same znikną? Prosiłabym o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wymieniony przez Panią preparat jest stosowany w leczeniu m.in. właśnie hirsutyzmu – czyli stanu, w którym u kobiety pojawiają się włosy w miejscach, w których typowo występują one u mężczyzny. Nie ma więc możliwości, by środek ten wywołał wyrośnięcie włosów na piersiach. Mógł on natomiast okazać się nieskuteczny w leczeniu hirsutyzmu – w tej sytuacji Pani lekarz może zaproponować Pani inne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!