Przerzedzenie włosów w okolicach przedziałka

Witam, mam 20 lat i ostatnio zauważyłam przerzedzenie wlosow w okolicach przedzialka, na czubku głowy, włosy sa w tych miejscach bardzo rzadkie podczas gdy na reszcie głowy dosyć gęste. Czy jest jakiś domowy sposob walki z lysieniem? Jakie witaminy/ produkty spożywcze czy suplementy mogą pomoc? Funkcjonuje bez stresu wiec nie sadze by czynnik zewnętrzny mógł byc przyczyna tej zmiany.

Aleksander Ropielewski

Są to typowe miejsca występowania łysienia androgenowego. W leczeniu stosuje się preparaty zawierające finasteryd i minoksidyl, jednak nie zawsze udaje się powstrzymać wypadanie włosów.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski