Czy po wyrównaniu hormonów włosy zaczną odrastać?

Jestem młodą kobietą. Mam dosyć przerzedzone włosy. Po prostu łysieję. Zaczęło się to już jakiś czas temu, a to nie jest normalne - nie farbuję włosów, stosowałam wiele suplementów, szamponów, odżywek, ale niestety nie pomogło, włosy nie odrastają. Ostatnio w wynikach badań wyszło, że mam podwyższone Tsh, czyli problem z tarczycą. Czy jest to powód łysienia? Jakie są skutki tego łysienia? Czy po wyrównaniu hormonów włosy zaczną odrastać? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niestety choroby tarczycy mogą wpływać na nadmierne wypadanie włosów.
W Pani przypadku problemem jest niedoczynność tarczycy, czyli zbyt mała produkcja hormonów tarczycy. W jej przebiegu dochodzi do osłabienia struktury włosa. Włosy stają się suche, łamliwe, podatne na uszkodzenia mechaniczne. W efekcie tego dochodzi do ich przerzedzenia.
Hormony tarczycy wpływają w organizmie na wiele narządów i tkanek. Dlatego prawidłowe leczenie jest bardzo ważne.
Po wyrównaniu poziomu hormonów tarczycy stan włosów z czasem powinien się poprawić.

Pozdrawiam.

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.