Czy po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego mogą wystąpić mrowienie oraz drętwienie?

Witam. Czy po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego mogą wystąpić mrowienie lraz drętwienie? Mialam wykonana korektę nosa kwasem hialuronowym tydzien temu i odczuwam ciagle mrowienie...Pani doktor kazala masować nos do czasu wizyty. Czy to uczucie minie? Bo jest strasznie nieprzyjemne... Czyzby bylby to jakis ucisk na nerw? Dziekuje z gory za odpowiedz.

Witam serdecznie,
Tak, może być takie uczucie, ale tylko przez okres działania środka znieczulającego. Potem nosy są tkliwe, a nawet mogą boleć. Powinna Pani natychmiast skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg. Prawdopodobnie jest to uczucie chwilowe, jednak dobrze się upewnić.
Pozdrawiam
lek. med. Małgorzata Ornatowska