Czy po zakończeniu leczenia można się opalać?

Jestem po oszczędzającej operacji raka piersi. W maju zakonczyłam radioterapię, wcześniej miałam chemię. Dziś dowiedziałam się, że nie mogę chodzić w krótkim rękawku, powinnam się całkowicie zasłaniać przed słońcem. Czy to prawda? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nie należy opalać miejsc które były naświetlane przez co najmniej rok czasu. Jeżeli chodzi o pozostałe części ciała, proszę raczej chronić je przed słońcem, co jednak nie oznacza, że musi Pani go zupełnie unikać. Opalanie nie jest wskazane w trakcie trwania chemioterapii, natomiast po zakończeniu należy chronić ciało kremem z wysokim filtrem (50), nosić koniecznie coś na głowie (kapelusz, chustka).

Pozdrawiam serdecznie