Czy po zażyciu tabletki ''72 po'' normalne jest po 5 dniach dostać miesiączkę?

Kochałam się z chłopakiem 25 stycznia (24 stycznia skończył mi się okres) i pękła nam prezerwatywa. Ginekolog przepisał mi tabletki ''72h po'' i po pięciu dniach od jej zażycia (1 lutego) znów dostałam okres a wypada mi na 21 lutego. Czy to normalne? Czy mam się o co martwic? Ten okres jest bardzo obfity. Z jakąś czarną plamą, która była lepka.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletka przymowana po stosunku ma dużo działań niepożądanych. Jednym z takich działań są zaburzenia cyklu. Te zaburzenia zazwyczaj są przejściowe. Powinno dojść do normalizacji krwawień. Gdyby tak się nie stało konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam