Czy podane objawy mogą świadczyć o raku brodawkowatym?

Witam jestem 26latnia kobieta. Mam problem z tarczyca a mianowicie tsh ft3 i ft4 mam w normie ale anty tpo 120 (norma34) i anty tg 18 (norma 4). Byłam na usg i moja tarczyca ma echogenicznosc niejednorodna obniżona. Do tego w części dolnej lewego płata zmiana lito-torbielowata 6x7x8. Czy to mikrorak? Rak brodawkowaty? Proszę o interpretację. Mam 9letnie dziecko i strasznie się denerwuje ze to może być rak. Pozdrawiam

Zmiana jest niewielka (myślę, że wymiary jakie Pani podaje są w milimetrach) i raczej nie ma cech złośliwości. Na pewno trzeba te wyniki skonsultować bezpośrednio z endokrynologiem. Zapewne będzie konieczna biopsja cienkoigłowa zmiany w tarczycy, która odpowie na pytanie czym konkretnie jest ta zmiana. Co do podwyższonych poziomów anty-TPO i anty-TG mogą one świadczyć o przewlekłym stanie zapalnym tarczycy. Taki stan wymaga prowadzenia przez lekarza endokrynologa.