Czy podane objawy świadczą o powikłaniach po sigmoidoskopii?

Sigmoidoskopia. Wczoraj miałam wykonywane badanie sigmoidoskopii. Usunięto 4 mm polip z jelita grubego. Trochę pokrwawiłam ale kontrolna sigmoidoskopia (cztery godziny po badaniu) nie wykazała czynnego krwawienia. Dziś podczas oddawania stolca pojawiły się ślady sluzowatych nitek krwi. Boli mnie brzuch. Czy to jakieś powikłanie czy normalny objaw? Ból ma charakter skurczowy, zlokalizowany jest w centralnej części nadbrzusza - powyżej pępka. Jakie mogą wystąpić powikłania po takim zabiegu i na co zwrócić uwagę?

Lek. Michał Lenard

Obecność niewielkiej ilości krwi w kale może być normalnym objawem po badaniu. Jeżeli chodzi o skurczowe bóle brzucha w nadbrzuszu, to w razie utrzymywania się objawów zalecana będzie kontrolna wizyta u gastrologa. Pozdrawiam!