Czy podane objawy świadczą o uzależnieniu od muzyki?

Uzależnienie od muzyki Witam. Jestem nastolatką i od kilku miesięcy nieustannie słucham muzyki, w każdym możliwym momencie. Myślę że popadłam w nałóg. Jest to tym bardziej dziwne przez to, że robię to tylko wtedy gdy wokół nie ma innych ludzi. Gdy Ci się pojawiają zaczynam czuć się niekomfortowo, jakby ktoś odkrywał moją największą tajemnicę. Potrafię na tym stracić mnóstwo czasu. Poza tym obawiam się o mój słuch (słucham tylko w słuchawkach). Jak z tym walczyć? Próbowałam wiele razy ale kompletnie mi nie wychodzi. Potrafię odłożyć ważniejsze sprawy na później tylko dlatego, że chcę posłuchać. Dodam też że w pewien sposób mnie to relaksuje. Proszę o pomoc! Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję pani za kontakt :)

Z Pani relacji wynika, że skoro Pani poruszyła wątek uzależnienia od muzyki, to prawdopodobne, tak jest.

Chroniczne słuchanie muzyki, nie pozwala Pani mózgowi, na tak niezbędną regenerację, działa szkodliwie na narząd słuchu oraz jest źródłem odkładania ważnych spraw dla Pani.

Proszę nie czekać, skontaktować się osobiście z Psychologiem w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (jeśli jest Pani niepełnoletnia) albo z Psychologiem/Psychoterapeutą, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) lub prywatnie.

Z przesłaniem dla Pani radości i pomyślności!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605